Rozhovor s Tomášom Marcinkom, hokejovým reprezentantom SR

Autor: Jaroslav Lipták | 23.3.2014 o 17:37 | Karma článku: 2,27 | Prečítané:  434x

V minulom týždni som pre Noviny Obchodnej akadémie urobil rozhovor s hokejistom HC Košice a reprezentantom Slovenska Tomášom Marcinkom. S Tomášovym súhlasom ho v plnom rozsahu uverejňujem aj na svojom blogu: Výnimočná situácia pre našu školu, dvaja absolventi Obchodnej akadémie Watsonova 61 Košice, Tomáš Marcinko a Tomáš Jurčo boli nominovaní  do reprezentačného hokejového výberu Slovenska na ZOH 2014 v Soči. Dnes Vám prinášame rozhovor  s jedným z nich, s hokejistom HC Košice, s Tomášom Marcinkom.

1. Čo pre Teba znamená účasť na ZOH v Soči?

Účasť na ZOH v Soči pre mňa zatiaľ znamenala vrchol kariéry a bola to predovšetkým obrovská pocta byť na takom podujatí a reprezentovať našu krajinu.

2. Čo v Tebe zanechalo najlepší a čo najhorší dojem na Olympiáde?

Myslím si, že ťažko hľadať nejaké zlé dojmy, čo sa týka napr. organizácie, starostlivosti a podobných vecí.Prevládali určite len pozitíva, aj keď nám samozrejme išlo hlavne o čo najlepší výsledok a to nám bohužiaľ nevyšlo podľa predstáv.

3. Stihol si navštíviť počas pobytu v Soči aj iné športové podujatia? Ak áno, ktoré?

Na žiadnych iných podujatiach okrem ženského biatlonu som nebol, no aj tak práve ten biatlon zanechal vo mne veľký zážitok, obzvlášť preto, že sa našej Nasti Kuzminovej podarilo vyhrať celkovú súťaž a my sme to mohli sledovať z bezprostrednej blízkosti.

4. Už v prvom zápase na ZOH, v zápase s USA, si sa zranil. Ako si celú situáciu okolo Tvojho zranenia videl Ty?

Nebolo to určite nič príjemné, zvlášť v prvom zápase. Podobné veci sa ale v športe stávajú, a preto treba myslieť vždy pozitívne a kráčať ďalej.

5. Ako pokračuje zotavovanie sa zo zranenia? Kedy Ťa opäť uvidíme na ľade v zápasoch HC Košice? Stihneš ešte záverečné zápasy play-off extraligy?

Myslím, že sa to zlepšuje každým dňom resp. týždňom, čo je určite pozitívum. Na ľade som žiaľ ešte nebol, ale verím, že aj to sa čoskoro zmení a stihnem tak odohrať zápasy play off.

6. Ako si spomínaš na svoje pôsobenie v NHL v New York Islanders? Plánuješ sa ešte do NHL vrátiť, alebo je pre Teba výzvou skôr KHL?

Ja som bol v podstate celý ten čas na “farme”, teda v nižšej súťaži, ale aj na tú mám pekné spomienky a myslím, že som tam nazbieral skúsenosti, ktoré ešte využijem. Ťažko hovoriť o plánoch, vždy si treba dávať len tie najvyššie ciele, ale momentálne sa snažím myslieť hlavne na prítomnosť a kam budú smerovať moje ďalšie kroky, ešte ani sám neviem.

7. Tvoj otec (Miroslav Marcinko) je výraznou postavou košického a slovenského hokeja. Bolo resp. je to pri Tvojom hokejovom raste skôr výhodou alebo nevýhodou?

Myslím, že to bolo určite výhodou, aj keď samozrejme všetko má svoje plusy aj mínusy. Mal som, aj mám šťastie, že ma môže usmerniť, pomôcť mi, a teda svoje skúsenosti dokáže odovzdať aj mne.

8 Ako tráviš svoj voľný čas?

Trávenie voľného času sa odvíja hlavne od toho, či je sezóna alebo nie je. Samozrejme trávim ho najviac s rodinou a kamarátmi. Blíži sa leto, takže aj toho času bude zrejme viac, no bližšie plány zatiaľ nemám.

9. Ako spomínaš na svoje študentské časy na Obchodnej akadémii Watsonova 61 Košice? Pokračuješ resp. plánuješ pokračovať vo svojom štúdiu ďalej?

Na “Watsonku” spomínam len v dobrom, určite ju môžem len odporúčiť. Keďže som popri a aj počas vyučovania chodil či už na zápasy alebo tréningy, vždy mi všetci vyšli v ústrety, čo mi len pomohlo. Mal som teda možnosť skĺbiť školu a šport dokopy, za čo som veľmi vďačný. Ťažko povedať, či sa niekedy odhodlám k štúdiu na vysokej škole. Ak by som nešportoval, určite by som o tom ani nepremýšľal a študoval niekde.

Za rozhovor ďakuje a skoré zotavenie, hokejové , ale aj životné úspechy Ti želá Jaroslav Lipták a redakcia NOA.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?