Rozhovor s Veronikou Cmárovou, medailistkou z MS v kickboxe 2013

Autor: Jaroslav Lipták | 12.1.2014 o 17:00 | (upravené 13.1.2014 o 22:00) Karma článku: 4,38 | Prečítané:  538x

Dovoľte, aby som Vám predstavil Veroniku Cmárovú, bronzovú medailistku z MS v kickoboxe, ktoré sa konali v decmbri 2013 v Turecku, a zároveň študentku 4.E triedy na Obchodnej akadémii Watsonova 61 v Košiciach.  Veronoka poskytla krátky rozhovor pre Noviny Obchodnej akadémie a súhlasila s jeho zverejnením na blogu. Veronika je členkou Tatran Prešov Kickboxing klub Košice. Na Majstrovstvách sveta juniorov a kadetov, ktoré sa konali v septembri 2012 v Bratislave, obsadila v kategórii full contact junioriek do 65 kg v silnej konkurencii vynikajúcu druhú priečku. Jej ďalšími úspechmi  sú štvrťfinále na Majstrovstvách Európy seniorov a dve tretie miesta v kategórii full contact a light contact na Svetových pohároch v Innsbrucku a Szegede. Veronika bola medzi nádejami v roku 2012 ocenená ako športová osobnosť Košíc.

 

 

1.Kedy a prečo si sa rozhodla pre tento netradičný a málo známy šport?

-          Pre tento šport som sa rozhodla v prvom ročníku na strednej škole. Dostala som sa k nemu cez sestru, ktorá sa mu už istú dobu venovala.

 

2.Čo vravia rodičia a Tvoji známi na tento Tvoj výber športu?

-          Rodičia boli zo začiatku prekvapení, teraz to už berú, ako to je, tešia sa spolu s nami. Priatelia a známi nás obdivujú a podporujú.

 

3.Ako často mávaš tréningy?

-          Tréningy mám každý deň po škole, počas prípravy na dôležitý turnaj mávam tréningy dvakrát do dňa.

 

4.Ktorý svoj doterajší športový úspech považuješ za na najdôležitejší?

-          Pre mňa najdôležitejší úspech zatiaľ je druhé miesto na juniorských majstrovstvách sveta v roku 2012. Dúfam, že v budúcnosti to dotiahnem aj na prvé miesto, aj keď v seniorských kategóriách je to už o niečo ťažšie.

 

5.Kickboxing je individuálny šport. Podporujete sa však navzájom na medzinárodných podujatiach ako sú majstrovstvá sveta? Je pre Teba tímová podpora dôležitá?

-          Tímová podpora je veľmi potrebná hlavne pri dôležitých zápasoch, kde niekedy o víťazovi rozhoduje rozdiel jedného bodu. Keď počujem, ako ma podporujú moji spolubojovníci, dáva mi to druhý dych, aby som ďalej naplno pokračovala a nedala súperke žiadnu šancu.

 

6.Aké sú Tvoje športové ciele do budúcnosti?

-          Nestanovila som si žiadne vysoké ciele, tento šport robím, pretože ma baví, vypĺňa mi voľný čas a udržuje ma vo fyzickej kondícií  a prípadné výhry potešia a povzbudzujú do ďalšieho boja.

 

7.V posledných rokoch sa mnohé nové športy zaradili medzi olympijské. Privítala by si, ak by sa kickboxing stal olympijským športom?

-          Tak ako každý športovec aj ja by som si priala reprezentovať svoju krajinu pod piatimi kruhmi ale zatiaľ je to len v štádiu úvah.

 

8.Ako dokážeš skĺbiť školu a šport? Máš individuálny študijný plán?

-          Zatiaľ som to vždy zvládala aj keď niekedy na úkor toho, že som musela obmedziť stretnutia s priateľmi.

 

9.Vychádza Ti škola, pedagógovia, spolužiaci v ústrety pri zvládaní školských a športových povinností?

-          Moja triedna profesorka mi vychádza v ústrety, veľmi ma v tom podporuje a teší sa z každého môjho úspechu so mnou. U ostatných profesorov je to veľmi individuálne. Čo sa týka spolužiakov, tí ma tiež podporujú a niekedy mi aj v dobrom závidia, kam všade sa cez šport dostanem.

 

10.Onedlho Ťa čakajú na našej škole maturitné skúšky. Prečo si sa rozhodla študovať na Obchodnej akadémii Watsonova 61 Košice?

-          Pre túto školu som sa rozhodla preto, lebo po jej skončení mám možnosť realizovať sa v odvetví, ktoré ma zaujíma.

 

11.Ktoré predmety sú Tvoje obľúbené a ktoré by si najradšej nemala?

-          K mojím obľúbeným predmetom patrí účtovníctvo, ekonomika a informatika. Predmety, ktoré mi menej sadli, sú makroekonómia, hospodárske výpočty a štatistika a posledný rok už aj matematika.

 

12.Aké sú Tvoje študijné plány do budúcnosti? Akému povolaniu by si sa v budúcnosti chcela venovať?

-          Po skončení strednej školy by som chcela pokračovať v štúdiu stavebného manažmentu na Technickej univerzite v Košiciach.

 

13.Čo by si chcela odkázať teenagerom, ktorí sa venujú resp. chcú venovať nejakému športu?

-          Pre študenta, ktorý strávi sedením v škole sedem hodín denne,  je akýkoľvek pohyb istým spôsobom relaxu a pre mňa je môj šport aj únikom od reality a odburávačom stresu.

 

Za interview Veronike ďakuje a veľa úspechov v športovom , ale aj v osobnom živote jej želá

Mgr. Jaroslav Lipták a redakcia NOA.

Fotografie vo fotogalérii NOA:

http://noa.bart.sk/page.php?sekcia=fotogaleria&id=300

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?