Posedenie na Hlavnej ulici

Autor: Jaroslav Lipták | 3.7.2013 o 19:40 | Karma článku: 8,97 | Prečítané:  839x

  Príchodom leta sa na Hlavnej ulici v Košiciach vyrojili terasy, na ktorých si obyvatelia Košíc a návštevníci mesta môžu oddýchnuť, naobedovať sa alebo občerstviť sa zmrzlinou, nápojom. Je to príjemný spôsob oddychu v horúcich letných dňoch, ktorý dotvára kolorit centra európskeho hlavného mesta kultúry. Spolu s občerstvením môžu návštevníci Košíc pozorovať pulz centra mesta. Túto idylku však kazí jeden už dlhotrvajúci jav.  

 

Tým javom, ktorý kazí dojem z centra európskeho hlavného mesta kultúry, je žobranie.

Je pravdou, že so žobraním sa už dnes bežne stretneme vo väčších  mestách Slovenska, a to hlavne na miestach, kde sa sústreďuje väčšie množstvo ľudí (pred kostolmi, supermarketmi...), a nie je to dobrou vizitkou spoločnosti. V Košiciach na Hlavnej ulici to v letných dňoch už prekračuje medze.

 

V priebehu polhodinky sa pri Vás pristavia v priemere traja žobrajúci (naschvál nepoužívam slovo žobráci, lebo vo väčšine prípadov tu ide o dobre organizované skupiny, ktoré si zo žobrania urobili dobrý biznis). Niektorí len slušne požiadajú o nejaké drobné, niektorí sú však dotieraví, ba až vulgárni v prípade, že nedostanú očakávaný obnos peňazí.

 

Keď tento jav obťažuje miestnych, teda Košičanov, ako sa na to pozerajú cudzinci, ktorých je v tomto roku v Košiciach viac ako v minulosti?

 

Kde je mestská polícia? Prečo s tým nespraví poriadok? Celé centrum Košíc je pod dohľadom kamier, preto si nemyslím, že by bol problém identifikovať osoby obťažujúce obyvateľov a návštevníkov Košíc v centre mesta. Všetci sa ešte pamätáme, keď na každej ulici v centre mesta bola hliadka mestskej polície. Dnes je problém takúto hliadku v meste stretnúť. Možno aj preto je situácia v centre taká, aká je.

 

Žobranie v centre mesta určite nepatrí medzi kľúčové problémy mesta. Je však problémom, ktorý vo Vás zanechá zlý dojem z mesta, krajiny. Najmä keď sa s ním stretávate opakovane.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?