Tatrabanka - najlepší idú za nami

Autor: Jaroslav Lipták | 22.2.2013 o 15:41 | Karma článku: 11,64 | Prečítané:  3073x

  Už dlhé roky som klientom Tatrabanky a vcelku som spokojný s ich službami. O to viac ma dokážu nepríjemne prekvapiť kroky banky, ktoré smerujú zjavne proti klientom banky. Stalo sa tak aj včera, keď som si otvoril internetbanking. Hneď po otvorení mi do očí udrel oznam  o novom sadzobníku poplatkov, ktorý bude platiť od 31.marca 2013. V ňom bude jedna zásadná zmena oproti predošlému obdobiu, a to vyradenie služby zasielania mesačného výpisu z účtu papierovou formou z balíka služieb. Teda táto služba bude v prípade záujmu klienta spoplatnená navyše.  

 

Mesačný výpis z účtu klienta patrí podľa mňa medzi základné služby, ktoré by mala banka poskytnúť svojmu klientovi, aby sa dozvedel o pohyboch na svojom účte. Preto by aj mala byť v základnom balíku služieb, a to v papierovej alebo elektronickej forme, podľa potrieb klienta. O to viac, keď základný balík služieb je spoplatnený, myslím si, nemalou sumou  5€ mesačne.

 

Je pravda, že Tatrabanka patrí na Slovensku medzi banky, ktoré zavádzajú moderné technológie medzi prvými, čo oceňujem. Teda dá sa predpokladať, že väčšina klientov Tatrabanky používa internet  resp. internetbanking. No určite v súčasnosti má Tatrabanka ešte  nemalý počet klientov, ktorí nevyužívajú internetbanking z prostého dôvodu, lebo nemajú prístup k internetu resp. neovládajú prácu s PC. Sú to zväčša seniori alebo ľudia, ktorí žijú na hranici chudoby. Títo ľudia sú týmto krokom banky výrazne znevýhodnení. Keď nechcú prísť o základné informácie o pohyboch na svojom účte, musia si k poplatku za základný balík služieb (5€) priplatiť ďalších 0,90€ za papierový výpis z účtu. Pre túto skupinu ľudí je však aj tých 0,90€ mesačne dosť vysoká suma. Nehovoriac o tom, že nevyužívajúc internetbanking, títo klienti nevyužívajú mnohé služby základného balíka, za ktoré si však  platia.

 

Krédom Tatrabanky je - najlepší idú za nami. Čo však tí ostatní? Bežní klienti banky? Tí, žiaľ, ťahajú za kratší koniec povrazu. Na tých banka nemyslí. Na Slovensku je to tak, banky si tu nevedia vážiť klienta bez rozdielu. Možno si ich začnú vážiť až vtedy, keď o nich prídu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?