Eutanázia po slovensky

Autor: Jaroslav Lipták | 3.7.2011 o 20:00 | Karma článku: 12,89 | Prečítané:  2125x

Po tom, ako nedávno jeden z ošetrovateľov v bratislavskej nemocnici pomohol pacientke na druhý svet, sa opäť na Slovensku rozprúdila debata o legalizácii eutanázie na Slovensku. Na prvý pohľad konzervatívna spoločnosť a konzervatívna vláda túto legalizáciu odmieta. Až v posledných dňoch som si uvedomil, že to tak nie je. Vedenie nášho zdravotníctva a poisťovne však na to idú rafinovane a sofistikovane.

Od 1.júla 2011 poisťovne rušia zmluvy s oddeleniami pre dlhodobo chorých, s doliečovacími zariadeniami, psychiatrickými zariadeniami, ..... (resp. výrazne obmedzujú kapcitu týchto zariadení).  Teda s oddeleniami, ktoré nie sú pre poisťovne ekonomicky zaujímavé (nie sú rentabilné). To, že takýchto dlhodobo chorých resp. nevyliečiteľných ľudí, ktorí sa nedokážu brániť a zabojovať o svoje občianske práva v oblasti zdravotnej starostlivosti, je na Slovensku dosť a dosť, netreba pochybovať.

Práve s bezbrannosťou týchto pacientov vedenie nášho zdravotníctva počíta a takto nepriamo im ponúka spôsob eutanázie. Síce pomalšej ako je tá klasická, ale istej.

 

Dlhodobo chorému, nevládnemu pacientovi, ktorý potrebuje celodennú kvalifikovanú starostlivosť asi nepomôže len ambulantná liečba. Šťastnejší sú pacienti, ktorí majú v rodine zdravotníka, ktorý sa dokáže o pacienta postarať aj doma. Čo však tí, čo sú osamelí?

 

Podobne je to s pacientmi, ktorí majú vážne duševné problémy. Títo môžu byť bez trvalého dohľadu nebezpeční pre seba a svoje okolie.

 

Pán minister, premysleli ste to fakt výborne. Je to nenápadný, ale istý spôsob, ako sa zbaviť najbezbrannejších občanov Slovenska, na ktorých sa už nedá zarobiť. Sánka dole.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.


Už ste čítali?